Գյումրիի համայնքի լիազորությունները կասեցված ղեկավար Վարդան Ղուկասյանը տեղափոխվել է Երևան-Կենտրոն քրեակատարողական հիմնարկ։ Այս մասին հայտնում է նրա փաստաբան Զարուհի Փոստանջյանը։
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Ղուկասյանը քրեակատարողական հիմնարկից տեղափոխվել էր հիվանդանոց՝ առողջական վիճակի հետ կապված նշանակված փորձաքննություն անցնելու նպատակով։
Հիշյալ իրադարձությունների հետ կապված, հրապարակվել են նաև այլ լուրեր։
Եպիսկոպոս Սարգիս Պետրոսյանի գործը: Վերաքննիչ դատարանը բեկանել է Սարգիս Պետրոսյանի որոշումը Սամվել Կարապետյանի տնային կալանքով։
Ալեն Սիմոնյանի հանգիստը: Ըստ լուրերի՝ Ալեն Սիմոնյանը Թայլանդում է անցկացրել իր հանգիստը՝ դիսկոտեկում պարային շարժումներ կատարելով։ Այս լուրը համադրվում է պատգամավորների՝ պարգևավճար ստանալու լուրի հետ, ինչը հանգեցրել է քննադատության՝ պետական բյուջեի հաշվին անցկացված հանգստի կապակցությամբ։
Ալեն Սիմոնյանի հայտարարությունը Թուրքիայի նախարարին: Ալեն Սիմոնյանը շտապել է շնորհակալություն հայտնել Թուրքիայի արտաքին գործերի նախարարին՝ նրա Նիկոլ Փաշինյանին աջակցելու համար։
Արշակ եպս. Սարգսյանի մասին տեսագրությունը: Որևէ փորձաքննությամբ երբևէ չի հաստատվել հայտնի տեսագրության մեջ Արշակ եպիսկոպոսի մասնակցությունը։
Դատական նիստ: Պատրաստվում է դատական նիստ՝ հակասահմանադրական գործով։