Այս ամենը «զուգադիպություն» չէ։ Սա տեխնոլոգիա է։
Հայ Առաքելական Եկեղեցու առաջնորդի վրա քրեական գործ հարուցել հենց սիրո օրը։ Սա պարզապես օրացուցային ընտրություն չէ։ Սա ուշադրության շեղման հստակ հաշվարկված քայլ է։ Երբ հասարակությունը զբաղված է տոնով, սրտիկներով ու շնորհավորանքներով, իշխանությունը ցույց է տալիս, որ իր համար սեր չկա՝ ոչ Եկեղեցու հանդեպ, ոչ ազգային արժեհամակարգի հանդեպ։
Եկեղեցին այն մարմինն է, որը դարերով մեզ տվել է սիրո ամենախոր ընկալումը՝ սեր Աստծո հանդեպ, սեր ընտանիքի հանդեպ, սեր հայրենիքի հանդեպ։ Սա քաղաքական ուղերձ է։ Անբարո քաղաքականության ուղերձ է և հասարակության զգայարանների վրա խաղալու փորձ է։
Ընտրությունը մերն է՝ խոսել, գործել թե՞ լռել։
Երևանի ավագանու «Մայր Հայաստան» խմբակցության անդամ Սամվել Հակոբյանի ֆեյսբուքյան էջից։
Փաշինյան Նիկոլը չի խորշում դիմել իր ձեռք տակ եղած բոլոր հնարավոր միջոցներին՝ տապալելու եպիսկոպոսած ժողովը։
Այս վիճակը միայն Տիգրան Մեծի պողոտայում չէ․ ամբողջ քաղաքն է վերածվել փոսերի քարտեզի։ 1 մլրդ 128 մլն պարգևավճար նրա համար, որ փոսալցման համար նախատեսված 4 մլրդ լավ եք մսխել։ Պուշկին Կողբացիից մինչև Պուշկին Բյուզանդ 15-ից ավելի փոս հաշվեցի։ Եվ խոսքը պարզապես մանր թերությունների մասին չէ։ Նախ՝ նման «երաշխիք» իրեն ոչ ոք չի տվել։ Դա իր երևակայության արգասիքն է։