Թուրքական «ժողովրդավարացման» գործընթացի մասնագետը խառնվում է իրար
Իրարից բաժանվել են Ռուբեն Ռուբինյանի և թուրքական «ժողովրդավարացման» գործընթացի մասնագետի դերերը։ Թուրքական կրթական հաստատությունները, հավանաբար, իրենց սանին հանձնարարել են մոլորեցնել հայերին և խոչընդոտել «Մայր Հայաստան» կուսակցության կողմից իրականացվող ծրագրերը։
Այս հայտարարությունը հրապարակվել է «Մայր Հայաստան» կուսակցության վերահսկիչ հանձնաժողովի նախագահ Սոնա Աղեկյանի ֆեյսբուքյան էջում։ Նա նշել է, որ հրապարակված տվյալները, որոնք վերաբերում են Երևանի փողոցների վիճակին, արդյունքներ չեն, այլ տարբեր մասնագիտական կազմակերպությունների կողմից իրականացված օբյեկտիվ հարցումների արդյունքներ են։
Սոնա Աղեկյանը նաև նշել է, որ բնական է, որ հանրային համերաշխության և միասնության գաղափարները հասկանալի չեն այն մարդկանց համար, ովքեր իրենց գործունեությունը կենտրոնացրել են հասարակության բաժանումի վրա։ Նրա խոսքով՝ Երևանի փոքրամասնության իշխանության կողմից սերմանված «աղը» ունի խելք և կարողանում է տարբերել, թե որտեղ պետք է ստեղծել խնդիրներ, իսկ որտեղ՝ ոչ։
Աղեկյանը նաև նկարահանել է տեսանյութ, որում պատկերված է Արշակունյաց պողոտայի հարևանությամբ գտնվող խաղահրապարակը և բակային այգին, որոնք գտնվում են ծանր վիճակում։ Նրա խոսքով՝ այնտեղ, որտեղ նախկինում սուրճ էին վաճառում, հիմա տիրում է գարշահոտություն։